Strona główna » Zasady wysyłki
Język
PolskiAngielski
Kategorie
Kontakt
Płatności
alt

Zasady wysyłki

Sposób dostawy powinien być określony przez Kupującego podczas składania zamówienia. 

Czas realizacji zamówienia wynosi od 1 do 3 dni roboczych, o ile w trakcie realizacji w kontakcie z Klientem nie nastąpią inne ustalenia odnośnie terminu dostawy. W przypadku okoliczności mogących spowodować zmianę terminu dostarczenia przesyłki, Hurtownia zobowiązuje się do natychmiastowego poinformowania o tym fakcie Klienta. Jeżeli Klient zamówi towar oznaczony jako niedostępny na stanie magazynowym, wówczas realizacja jego zamówienia nastąpi po uprzednim uzupełnieniu stanów magazynowych, chyba że nastąpią inne ustalenia z Klientem. 

Sklep definiuje dwie formy dostarczenia i odbioru towaru: "Przesyłka" oraz "Odbiór osobisty w siedzibie firmy". 

Domyślnie, na terenie Polski przesyłki dostarczane są do klientów za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS. Koszt przesyłki, niezależnie od formy płatności za zamówienie jest stały i wynosi 9,90 zł netto dla przesyłek dostarczanych w dni robocze (pn - pt) na terenie Polski. Opłata ta obowiązuje dla przesyłek mieszczących się w ramach określonych przez przewoźnika wymiarów i masy (dla GLS jest to: najdłuższy bok + obwód przesyłki maksymalnie może wynieść 300 cm, maksymalna masa 1 przesyłki to 30 kg brutto). Zdecydowana większość przesyłek realizowanych za pośrednictwem firmy GLS trafia do Klienta na następny dzień roboczy po wysyłce - należy jednakże wziąć pod uwagę, że firma GLS nie gwarantuje dostawy przesyłek w ciągu 1 dnia roboczego, toteż termin dostawy może być dłuższy.

Koszt transportu zamówionego towaru ponosi Kupujący, chyba że kwota zamówienia przekroczy ustaloną z klientem wartość powyżej której koszty transportu pokrywane są przez Sprzedającego.

Koszty przesyłki paczek ponadwymiarowych każdorazowo zostaną ustalone indywidualnie z Klientem. 

Koszty przesyłki paczek których adresat znajduje się poza granicami Polski, każdorazowo zostaną ustalone indywidualnie z Klientem. 

W przypadku zaistnienia możliwości uszkodzenia przesyłki w czasie transportu (wynikającej np. z zamówienia w jednym transporcie towarów bardzo delikatnych razem z ciężkimi i mogących powodować uszkodzenia, pomimo bardzo wysokiej ochrony zapewnionej przez opakowanie), po uprzedniej konsultacji z Klientem, Hurtownia dopuszcza możliwość rozbicia jednego zamówienia na dwie lub więcej części (przesyłek). Wynikające z tego powstałe dodatkowo koszty transportu winny zostać opłacone przez Zamawiającego. 

W indywidualnych przypadkach, po uprzednim obustronnym ustaleniu szczegółów i zaakceptowaniu przez Klienta nowych warunków transportu, Hurtownia dopuszcza możliwość wysyłki towaru do Klienta za pośrednictwem innej, wskazanej przez Klienta firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej. 

Wszystkie przesyłki dostarczane za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS są ubezpieczone od szkód powstałych w czasie transportu. Jeśli w momencie odbierania przesyłki jej stan fizyczny budzi wątpliwości, opakowanie lub sam towar jest uszkodzony lub nosi oznaki ingerencji w jej zawartość osób trzecich, należy odmówić jej przyjęcia i w jeszcze w obecności kuriera sporządzić protokół uszkodzenia przesyłki a następnie zgłosić ten fakt obsłudze Hurtowni. Warunkiem koniecznym do wszczęcia procesu reklamacyjnego (i egzekucji odszkodowania za uszkodzenia wyrządzone w transporcie) jest spisanie protokołu uszkodzenia w dniu dostarczenia przesyłki. W przypadku braku możliwości sporządzenia protokołu z kurierem w chwili dostawy przesyłki, należy skontaktować się z najbliższym oddziałem GLS i poinformować o zdarzeniu. Adresy oddziałów GLS dostępne są na stronie https://gls-group.eu/PL/pl/oddzialy-punkty-parcelshop

Jeśli towar w imieniu zamawiającego odbiera wskazana przez niego osoba trzecia, Zamawiający powinien poinformować ją o warunkach odbioru przesyłki. 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu