Strona główna » Informacja o gospodarowaniu odpadami
Język
PolskiAngielski
Kategorie
Kontakt
Płatności
alt

Informacja o gospodarowaniu odpadami

Gospodarowanie zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz zużytymi bateriami i akumulatorami

Jako firma wprowadzająca do obrotu sprzęt elektryczny i elektroniczny, oraz baterie i akumulatory, zgodnie z obowiązkiem nałożonym przez ustawę z dn. 11 września 2015 o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym a także ustawie z dnia 24 kwietnia 2009 o bateriach i akumulatorach, firma AN-FINANS Norbert Krysiak świadczy usługi bezpłatnego odbioru i utylizacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów (o ile ich rodzaj odpowiada rodzajowi tego zakupionego w naszym sklepie), w siedzibie firmy:

- Magazyn główny AN-FINANS Norbert Krysiak (Siedziba firmy) - ul. Polna 1, 52-116 Iwiny.

Jednostkowa cena sprzętu wymienionego w załączniku nr 6 do ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym zawiera w sobie koszty gospodarowania odpadami w rozumieniu i zgodnie z warunkami określonymi w art. 16 w/w ustawy.

Dodatkowo informujemy, a klient dokonujący zakupów w sklepie uważa za zrozumiałe, iż zakazane jest pod karą grzywny umieszczanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego a także zużytych baterii i akumulatorów łącznie z innymi odpadami a także ich samodzielny demontaż lub usuwanie składników niebezpiecznych poza zakładem przetwarzania. Produkty podlegające selektywnej zbiórce oznaczone są na opakowaniu w odpowiedni sposób (informuje o tym znak selektywnego zbierania - "przekreślony pojemnik na śmieci"). Niezastosowanie się do zasad selektywnej zbiórki zużytego sprzętu może prowadzić do poważnych negatywnych skutków wyrządzonych środowisku i żyjących w nim żywym organizmom, z powodu zawartych w sprzęcie potencjalnie niebezpiecznych substancji, pierwiastków lub części składowych.

Rolą gospodarstw domowych, czyli finalnych użytkowników sprzętu jest postępowanie zgodnie z zasadami odpowiedzialności ekologicznej za używany produkt. Odpowiednie gospodarowanie odpadami, polegające na selektywnej zbiórce i przekazywaniu do utylizacji, powtórnego użycia lub recyklingu zużytego sprzętu i baterii oraz akumulatorów jest kluczowe we wspólnym dbaniu o środowisko naturalne, zachowanie cennych zasobów naturalnych oraz uniknięciu potencjalnie negatywnego wpływu na zdrowie żyjącym w nim ludzi i zwierząt.

Zakupione w naszej hurtowni produkty podlegające ustawie o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz zużytych bateriach i akumulatorach, w przypadku niezdatności do dalszego użycia użytkownicy są zobowiązaniu poddać recyklingowi, przetwarzaniu, lub po odzyskaniu sprawnych części składowych - ich ponownemu użycia w innym produkcie lub innej aplikacji. W przypadku nieodwracalnego zużycia lub braku możliwości poddania przetwarzaniu, recyklingowi lub odzysku części składowych - należy poddać selektywnej zbiórce odpadów, oddając zużyty produkt w punkcie zbiórki.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu