Strona główna » Modele plastikowe do sklejania » Model Plastikowy - ATLANTIS Models Samolot 1:139 Boeing 707 Boeing Prototype Markings - AMCH246
Język
PolskiAngielski
Kategorie
Kontakt
Płatności
alt
Model Plastikowy - ATLANTIS Models Samolot 1:139 Boeing 707 Boeing Prototype Markings - AMCH246Model Plastikowy - ATLANTIS Models Samolot 1:139 Boeing 707 Boeing Prototype Markings - AMCH246Model Plastikowy - ATLANTIS Models Samolot 1:139 Boeing 707 Boeing Prototype Markings - AMCH246Model Plastikowy - ATLANTIS Models Samolot 1:139 Boeing 707 Boeing Prototype Markings - AMCH246Model Plastikowy - ATLANTIS Models Samolot 1:139 Boeing 707 Boeing Prototype Markings - AMCH246
Model Plastikowy - ATLANTIS Models Samolot 1:139 Boeing 707 Boeing Prototype Markings - AMCH246
Model Plastikowy - ATLANTIS Models Samolot 1:139 Boeing 707 Boeing Prototype Markings - AMCH246
Model Plastikowy - ATLANTIS Models Samolot 1:139 Boeing 707 Boeing Prototype Markings - AMCH246
Model Plastikowy - ATLANTIS Models Samolot 1:139 Boeing 707 Boeing Prototype Markings - AMCH246
Model Plastikowy - ATLANTIS Models Samolot 1:139 Boeing 707 Boeing Prototype Markings - AMCH246

Model Plastikowy - ATLANTIS Models Samolot 1:139 Boeing 707 Boeing Prototype Markings - AMCH246

ATLANTIS Models

Dostępność: Dostępny

Kod producenta: AMCH246

Kod EAN: 850002740738


Ceny widoczne po zalogowaniu

  • Opis produktu
  • Recenzje produktu (0)
alt
Skala 1/139. Ten zestaw zawiera nasz słynny obrotowy stojak do wyświetlania w locie. Zawiera zupełnie nowy, nigdy wcześniej nie wykonany schemat kalkomanii i nową grafikę. Szczegółowe podwozie. Poziom umiejętności 2. Dołączone kalkomanie dotyczą prototypu Boeinga.
66 części. Wiek 14+. Farby i klej NIE są zawarte w zestawie.

Wraz z wprowadzeniem wspaniałego 707 w 1958 roku, Boeing był w stanie skrócić czas lotów od wybrzeża do wybrzeża do około pięciu godzin, w zależności od dominujących wiatrów. To była ogromna oszczędność czasu dla pasażerów i liczba, która nie została poprawiona od tamtej pory. Boeing 707 miał rozpiętość skrzydeł 130 stóp 10 cali, całkowitą długość 144 stóp 6 cali, skrzydło odchylone do tyłu 35 stopni i maksymalny waga przy starcie 247 000 funtów. Miał prędkość przelotową około 575 mil na godzinę, wysokość operacyjną do 40 000 stóp i transkontynentalny zasięg non-stop. Statek flagowy mógł przewozić do 150 pasażerów w klimatyzowanym komforcie i luksusie. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu układowi okien zapewniały lepszą widoczność cudownych widoków, które można zobaczyć podczas lotu. Siły zbrojne USA i innych krajów używały cywilnych samolotów 707 w różnych rolach i pod różnymi oznaczeniami. Boeing E-3 Sentry był amerykańskim wojskowym powietrznym systemem ostrzegania i kontroli (AWACS). Była też wersja E-6 Mercury Airborne Command and Control. Northrop Grumman E-8 Joint STARS to zmodyfikowany samolot Boeing 707-300. Również wariant VC-137C Stratolinera był specjalnym projektem VIP, który miał służyć jako Air Force One, bezpieczny środek transportu dla prezydenta Stanów Zjednoczonych w latach 1962-1990. Linie lotnicze Trans World Airlines wykonały ostatni zaplanowany lot 707 dla pasażerów przez amerykańskiego przewoźnika 30 października 1983 r., chociaż samoloty 707 pozostawały w służbie linii lotniczych z innych krajów znacznie dłużej. Od 2019 roku tylko kilka 707 pozostało w eksploatacji, pełniąc rolę samolotów wojskowych do tankowania w powietrzu, transportu i misji AWACS.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poziom trudności 1 (Nie wymagane malowanie oraz klejenie. Przeznaczone dla osób powyżej 8 roku życia)
Modele oznaczone pierwszym poziomem trudności przeznaczone są zarówno dla młodszych modelarzy, którzy nie mają jeszcze zbytniego doświadczenia w składaniu modeli plastikowych, jak i tych modelarzy, którzy wracają do klejenia modeli po wielu latach przerwy. Większosć części zwykle jest fabrycznie pomalowanych, dzięki czemu model prezentuje się doskonale nawet bez konieczności własnoręcznego malowania. Projektanci zaprojektowali modele również w taki sposób, aby ich części mocno łączyły się ze sobą bez konieczności klejenia. Modele oznaczone pierwszym poziomem trudności zwykle składają się z niewielkiej ilości części, dzięki czemu składa je się stosunkowo szybko i przyjemnie. W modelach tych również znajdziemy zwykłe samoprzylepne naklejki zamiast kalkomanii, jakie znajdują się na wyposażeniu modeli oznaczonych poziomem trudności 2 oraz 3.

Poziom trudności 2 (Wymagane malowanie oraz klejenie. Przeznaczone dla osób powyżej 10 roku życia)
Modele oznaczone drugim poziomem trudności to najliczniejsza i najbardziej popularna grupa modeli plastikowcych. Większość części modeli z tej grupy wytłoczonych jest w neutralnym, np. białym kolorze ułatwiającym malowanie według własnych preferencji. Informacje dotyczące koloru odlewów oraz ilości części, z których składa się model, można znaleźć na bocznej ścianie każdego pudełka z modelem. Im większa ilość części, z których składa się model, tym lepiej odwzorowany jest każdy detal złożonego modelu. Do budowy zestawów oznaczonych 2 poziomem trudności niezbędne będzie wyposażenie się w klej do plastiku (np. cyjanoakrylowy). Na wyposażeniu tych zestawów znajdziemy również kalkomanię, która nakładana jest przy użyciu wody. Taki sposób oklejania modelu pozwala uzyskać bardziej realistyczne efekty, ponieważ grafiki są bardziej szczegółowe i o wiele cieńsze niż zwykłe naklejki.

Poziom trudności 3 (Wymagane malowanie oraz klejenie. Przeznaczone dla osób powyżej 12 roku życia)
Modele oznaczone trzecim poziomem trudności należą do najlepiej odwzorowujących detale modeli na rynku, stawiających jednocześnie najwięcej wymagań wobec modelarza. Zestawy te składają się bardzo dużej ilości, często niezwykle drobnych elementów. Nierzadko producent załącza do zestawu dodatkowe elementy, które umożliwiają złożenie modelu w jednej z wielu konfiguracji. Zalecane jest, aby modelarz składający model plastikowy oznaczony 3 stopniem trudności, miał już spore doświadczenie modelarskie w tej dziedzinie. Producent przewiduje również możliwość pomalowania modelu w jednej z wielu wersji kolorystycznych. Tak samo jak w przypadku modeli oznaczonych 2 stopniem trudności, podczas składania, niezbędne będzie również wyposażenie się w klej do plastiku (np. cyjanoakrylowy) oraz odpowiedni osprzęt do malowania.

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszej hurtowni zaloguj się na nie. Jeżeli nie, załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.

Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu